دوره های گویندگی و دوبلاژ

یکى از علل نداشتن جرأت براى ارائه کنفرانس یا سخنرانى، نداشتن اعتماد به نفس کافى است. اگر بتوانید قبل از شروع کار، اراده و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و به خود تلقین کنید که قادر بر انجام این کار هستید، مشکل شما تا حد زیادى حل مى‏شود. علاوه بر این، در اینجا به بعضى از راه‏کارهایى دیگر براى برطرف شدن این مشکل اشاره مى‏شود. اما قبل از آن توجه به مقدمه‏اى در این باره بایسته است:
اضطراب و ترس از شرکت در برنامه‏هاى جمعى، علل زیادى دارد. یکى از آنها داشتن افکار منفى است و چون زیر بناى احساسات انسان افکار او است، اگر این افکار منفى باشد، احساسات او نیز منفى و تخریب گر خواهد بود. اگر بتوانید افکار منفى را تبدیل به افکار مثبت کنید، ترس شما از بین مى‏رود.
گویندگی، صحبت کردن در مورد موضوعی است که به شما داده شده است و شما باید هنگام خواندن متن بسیار ساده و آرام بیانش کنید. برای خواندن قطعه ای از شعر حافظ ، سعدی و ... باید آرام و ساده و با لطافت آنرا بخوانید تا شنونده با آن انس بگیرد. مثلا شما قصد بیان کلمات با احساسی مانند «هوا سرد بود» یا «هوا گرم بود» را دارید :

در هنگام بیان هوا سرد بود باید صدای خود را ضعیف تر کرده و کمی در آن لرزش خفیف قرار دهید یا گرما باید احساس خستگی را به همراه کلمه خود بیان کنید. طوری که در بیابان زیر نور خورشید قرار گرفته اید

فرم ثبت نام گویندگی

 
1 Start 2 Complete
سوال امنیتی
سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید
1 + 5 =
جواب سوال را در کادر وارد نمایید
Copyright © 2015 Persian010 | Designed by Persian010